Något av det jag uppskattar mest med tropiska länder är värmen . Jag njuter verkligen av de ljumma vindarna som omsluter kroppen och får mig att slappna av. Speciellt på kvällen när solen går ner och ljuset blir så där magiskt gråskimrande.
Att få gå ut på kvällen i en tunn blus och byxor. Doften från jasminblommorna och havet gör mig nästan berusad av kärlek.
..och visst blir man lite extra förälskad när man är på en romantisk ö med sin kärlek.
De sista dagarna bor vi nu på ett jättefin intimt hotell Le Sereno. Det ligger precis på stranden och är precis sådär lagom lyxigt utan att bli obekvämt och stelt. Så vackra möbler och detaljer. Jag ska visa er fler bilder härifrån snart.
Måste få visa er förrätten som Sebastian och Ia dukat fram på sin balkong. Så fint de har dekorerat med stora gröna blad på deras tvättställning. Känner mig lycklig av att vara omgiven av så fina kreativa roliga vänner. Tacksam för att få vara här och hämta hem livskraft och ny energi inför den kommande trädgårdssäsongen.
Kram V.